הדברה ירוקה - גרין הדברות
שיחת חינם 052-2516589

מכבדים תשלום ב

מספר רשיון 1313

Share Button

ריכוז כתבות רלוונטיות ומעניינות בנושא הדברה ירוקה

מתקפת קרציות: פונה בסיס הטירונים ניצנים
מי שתהה לאיזו מהומה יכולות לגרום קרציות קטנות, יכול למצוא את התשובה בסיפור הבא. באוגוסט 2010 פונה בסיס הטירונות "ניצנים" בשל מכת קרציות. בתחילה, סברו כי מדובר בבעיה נקודתית. אולם כשהתברר היקפה האמיתי של בעיית הקרציות, אשר עקצו מספר לא מבוטל של טירונים, הורה ת"אל אילן פרץ, ראש חטיבת היבשה, לפנות את הבסיס לאלתר. בכתבה שפורסמה באתר Ynet, תוכלו ללמוד עוד על המקרה.
מכת הפשפשים במנהטן, ניו יורק
לאחרונה פורסם באתר כלכליסט כי את העיר ניו יורק תקפה מכת פשפשים. לאחר שכמעט והוכחדו (בעקבות השימוש ב- DDT), חזרו הפשפשים מזן פשפש המיטה לתקוף אזורים נרחבים, כמו ארה"ה, אירופה, אוסטרליה ואפילו קנדה.במדור התיירות של עיתון ידיעות אחרונות אף הגדילו לעשות ופרסמו "טיפים לנוסעים לניו יורק: כך תיזהרו מפשפשים". הכתבה מכילה שלל עצות מועילות להקטנת הסיכוי להיעקץ על ידי פשפשים, וכיצד יש לנהוג במידה ונעקצים מפשפש. להלן חלק מהטיפים:
  • מומלץ שלא לרכוש רהיטים או בגדים משומשים בחנויות יד שנייה, שכן הם מהווים קרקע פורייה להתרבות פשפשים. כדאי גם לא לאסוף רהיטים ישנים מהרחוב.
  • אם חזרתם ארצה ממקום הומה פשפשים, הכניסו את כל בגדיכם מיד למייבש הכביסה. החום הגבוה של המייבש יהרוג מיד את כל הפשפשים. בו בזמן, הזמינו מדביר שיבצע טיפול מונע בכל הבית.
  • כדאי לדעת שהדברה כימית היא לא הדרך היחידה להיפטר מפשפשים. גם הדברה אורגנית, המתבצעת באמצעות מכשיר קיטור, טיפולי חום באינפרא-אדום ושמנים אתריים יכולים לחסר את הפשפשים ולא לפגוע בבריאותכם.
  • אם יש לכם כלב או חתול כדאי לדאוג גם לו. דאגו לרסס את חיית המחמד שלכם נגד פשפשים, או לרכוש אמפולות / קולר / מכשיר אלקטרוני שמדביר פשפשים, אותו ניתן להשיג בכל חנות חיות. כל שנותר הוא לקוות שמכת הפשפשים לא תפגע אנושות בעונת התיירות בניו יורק.
הורעלה בטעות מרעל לחרקים
בחודש יולי האחרון נמצאה נערה בת 18 כשהיא מוטלת במטבח ביתה ולידה בקבוק מיץ, שבו היה נוזל לקטילת חרקים, אותו ככל הנראה היא שתתה. גיסה של הנערה, שמצא אותה בביתה, הבהיל אותה בתוך דקות לבית החולים קפלן ברחובות, שם היא אושפזה במצב קשה, אך יציב. הגיס סיפר לאמצעי התקשורת: "פתחתי את הבקבוק והרגשתי שהראש שלי מסתובב מהריח שנדף ממנו". פרטים נוספים על המקרה תוכלו לקרוא בכתבה שהתפרסמה באתר Ynet.
הטוטה מבסוטה – עש שמחסל עגבניות ועמיד בפני חומרי ריסוס
באוקטובר האחרון פורסם כי לחקלאים יש אויב חדש – עש העונה לשם "טוטה מבסוטה" (העש הטוטאלי), שעמיד בפני רוב חומרי הריסוס והורס את יבולי העגבניות. החקלאים באירופה כבר הודו בתבוסתם במלחמה, וגם לארץ הגיע העש עם מוניטין מאיים והרסני. בכתבה הבאה תוכלו לקרוא האם העש ההרסני עלול להגיע גם אל גינת הירק הפרטית שלכם, ומה ניתן לעשות כאשר הוא תוקף את הגידולים החקלאיים.
לחימה במזיקים
המשרד לאיכות הסביבה עוסק רבות בתחום המלחמה במזיקים. באתר המשרד תוכלו לקרוא על סוגי המזיקים השונים, סוגים שונים של חומרי הדברה, סמכויות המשרד בתחום ההדברה ולאתר מדבירים מוסמכים.
הדברות חדשות – עמוד החדשות של גריין הדברות
נתקלתם בידיעה מעניינת בנושאי הדברה?
רוצים לשתף גולשים אחרים בידע מקצועי שמצאתם באחד הפורומים?
הגעתם למקום הנכון! שלחו לנו הודעה, ואנו נשמח לפרסם את הידיעה, תוך מתן קרדיט, כמובן.