הדברה ירוקה - גרין הדברות
שיחת חינם 052-2516589

מכבדים תשלום ב

מספר רשיון 1313

Share Button

אחת מן התופעות הנפשיות המעניינות ויחד עם זאת המציקות ללא מעט אנשים ברחבי העולם כולו היא לא אחרת מאשר אגרנות כפייתית. על מה מדובר בעצם? אגרנות כפייתית הינה תופעה של אנשים אשר אינם מסוגלים שלא לאגור חפצים והיא מאופיינת באגירת חפצים בכמויות עצומות ובצורה אובססיבית אשר אינה ניתנת לשליטה כמעט. אגרנות זו יכולה לבוא לידי ביטוי באגירת חפצים שונים אשר אין להם כל ערך כמו מיכלי קוטג' ישנים וריקים, שקיות ניילון, ניירת של מבצעי מכירות שונים, קופסאות שונות, צנצנות ריבה ישנות וכיוצא באלה. חפצים אלה תופסים מקום רב בבית, ולאחר זמן מתחילים להעיק על בני הבית באופן ממשי.

לאחר פינוי דירה מומלץ לשכור שירותי ריסוס והדברה נגד ג'וקים, טרמיטים, נמלים ומזיקים אחרים. הרי בעקבות אגרנות כפייתית קיים סיכוי גדול להתרבות מזיקים בדירה. החפצים שנאגרים מתיישנים עם הזמן וגורמים להופעת ג'וקים ומזיקים אחרים במקום.

בנוסף לחפצים לא שימושיים אלה אשר מן הסתם נאגרים בצורה כפייתית לכל הדעות, ישנם חפצים רבים אשר ניתן למצוא להם שימוש במקומות שונים וגם הם סותמים את הבית ולא מאפשרים ניהול אורח חיים אנושי ללא כל צל של ספק. פינוי דירה אשר בה קיימת תופעה של אגרנות כפייתית מצריך מן הסתם רגישות רבה וסבלנות כלפי האדם כאשר מפנים את חפציו מן הבית.

כיצד מתבצע הפינוי?

קריאה לעזרת צוות פינוי דירות מקצועי יכול מאד לעזור, מכיוון שהעובדה שאדם המבצע את העבודה אינו מבני המשפחה יכולה להקל מאד על האוגר הכפייתי. בהרבה מקרים מדובר בדירות של אנשים מבוגרים מאד שחיים בגפם ושהצליחו לאגור חפצים לרמה כזו שלא ניתן לעבור כמעט בין החדרים. מדובר בסבא או בסבתא שלנו או בדודה הזקנה והערירית שלנו. על מנת להקל על חייהם יהיה פינוי דירתם מרוב החפצים שאגרו במשך השנים הקלה של ממש, וגם אם בעת הפינוי הם יראו מתוסכלים וכועסים, הרי שלאחר פינוי הדירה וכאשר יעברו כמה ימים הם יהיו מאושרים.

חברת הפינוי ממיינת את החפצים הרבים ויחד איתכם מוחלט מה יימסר לארגוני צדקה ומה שווה מכירה כחפצים יד שנייה, ומה ילך ישירות לאשפה. לאחר המיון יקחו המפנים את החפצים למקומות שהוחלט עליהם וישאירו אחריהם דירה מאווררת ונקייה להמשך חייו של האדם הגר בה.

בסוף תהליך פינוי הדירה מתבצעת הדברה יסודית אשר מתואמת מראש עם בעלי המקצוע המתאימים וזאת לטובת מתגוררים חדשים שעתידים לבוא. ישנן חברות לפינוי דירות אשר עובדות בתיאום עם חברות שנותנות שירותי הדברת מזיקים. רצוי לברר מראש מול חברת ההדברה ולקבוע מראש על ניקיון והדברת מזיקים.