הדברה ירוקה - גרין הדברות
שיחת חינם 052-2516589

מכבדים תשלום ב

מספר רשיון 1313

Share Button

לאלו מכם שמחפשים הדברה בריאה יותר, הדברה אקולוגית אשר עושה שימוש בחומרים טבעיים ואינה מסכנת את הסביבה, הדברה ירוקה היא הפתרון הטוב ביותר. בשנים האחרונות נחשפנו לכמה מקרים מצערים אשר נגרמו בעת ביצוע הדברה כימית. בשביל רבים מכם אשר מעוניינים בהדברה טבעית, החלטנו להדריך אתכם ולהסביר לכם מהי הדברה ירוקה, למי היא מתאימה, ומה השיקולים שיש לקחת בחשבון בבחירת איש המקצוע המתאים לביצוע ההדברה.

הדברה ירוקה

כשאנחנו מדברים על הדברה ירוקה, אנו מתכוונים לפעולת הדברה שמתבססת על שימוש בחומרים אורגניים טבעיים. החומרים האורגניים אינם מסוכנים לבני אדם ולחיות מחמד, הם מופקים ממגוון צמחים שונים אשר מיועדים לפגוע במזיקים. יתרונות ההדברה הירוקה הם לא רק בהיותה טבעית ובריאה יותר, מדובר בהדברה שאינה משאירה ריח רע בשל שימוש בחומרים לא טבעיים ופעולות ריסוס. עצם זה שההדברה הירוקה לא משאירה ריח רע, הופך אותה להדברה נעימה ונוחה יותר לעומת שיטות הדברה אחרות.

כפי שציינו הדברה ירוקה מתבססת על חומרים אשר אינם מזיקים, היא מתבססת על הפרטרואידים אשר מהווים חומר צמחי המיוצר באופן סינטטי. מדובר בחומרים בעלי רעל חזק כנגד מזיקים, אך ללא רעל כלפי הסביבה ובני האדם. מדובר ברעלים אשר גורמים לשיתוק החרק בעזרת פתיחת תעלות הנתרן של תאי העצבעוד שיטה אשר משמשת הדברה ירוקה היא הכנת מלכודות המכילות בתוכם פירומונים סינטטיים. מדובר בחומרים אשר מופרשים מגוף החרקים ומהווים חומר האחראי למשיכה המינית בין חרק ממין נקבה לזכר. לכל חרק פירומון ייחודי לו, פירומון אשר יגרום לו להימשך אל מלכודת טבעית ויעילה. מדובר במלכודת טובה התורמת להקטנת מספר החרקים והמזיקים באזור הבית.

 

הדברה ירוקה לעומת הדברה כימית

נראה שהתחלנו להבין חלק גדול מן היתרונות של ההדברה הירוקה, אך חשוב להבין שלא מדובר רק בפתרון בריא ואיכותי יותר, אלא מדובר בפתרון יעיל ואיכותי יותר מהדברה המתבססת על חומרים כימיים. הדברה כימית לא טובה לאיכות הסביבה, השימוש בחומרים כימיים פחות בריא לבני הבית וחיות המחמד, לעומת זאת שימוש בחומרים אורגניים וטבעיים בהם עושה שימוש הדברה ירוקה, אינם מסוכנים כלל לסביבה. לאחר הדברה כימית עלינו לשהות זמן קצר מחוץ לבית, לעומת זאת בהדברה ירוקה אין צורך לצאת מהבית לשום רגע. לאחר ביצוע הדברה ירוקה ניתן להישאר בבית כרגיל, ההדברה הירוקה אינה משאירה ריח רע בשונה מהדברה כימית וריסוס, כך היא בעצם יכולה להיות הדברה הרבה יותר נוחה ואפקטיבית עבור בני הבית.

החומרים הטבעיים שמשמשים הדברה ירוקה, מותאמים בקפדנות לסוג המזיק, כל חומר טבעי ייחודי לסוג המזיק שאותו הוא אמור להרחיק. הדברה כימית מתבססת על חומרים רעילים אשר אמורים לחסל את המזיק, אך בכל זאת בחלק ניכר מן המקרים לא מדובר בחומרים ייחודיים אשר מותאמים ספציפית לסוג המזיק.

בחירת המדביר-הבחירה הקובעת

החלטתם על ביצוע הדברה ירוקה, למדתם את היתרונות, הבנתם באילו סוג חומרים מדובר, אך על מנת שההדברה תתבצע בחומרים האיכותיים והטבעיים יש לבחור במדביר מקצועי ומיומן. מדביר מקצועי ומנוסה אשר מתמחה בהדברה ירוקה יוכל להדביר בחומרים איכותיים ובריאים יותר, הוא מכיר את סוג המזיק שהוא מרחיק, ולכן הוא האדם המתאים לפתור את הבעיה. בחרו בחברת הדברה ומדביר מורשה בעל רישיון והסמכה. תשאלו את המדביר מה סוג החומרים שמשמשים אותו להדברה ירוקה, וודאו כי מדובר במוצרים אורגניים המתאימים להדברה ירוקה.

כשאתם עורכים סקר שוק, תחפשו אחר המלצות חיוביות, תשאלו קרובים ותחקרו באינטרנט. חשוב מאוד לחשוד במדביר אשר נותן  מחיר זול מדי ביחס לאחרים, זה מדליק נורה אדומה כי אולי לא מדובר בחומרים טבעיים ואיכותיים. הדברה ירוקה מתבססת על חומרים ייחודיים וטבעיים, ולכן היזהרו מהבטחות זולות מדי שעלולות להתברר כפתרון לא טבעי ולא איכותי.

לסיום, הדברה ירוקה היא הדברה טבעית ובריאה יותר, השימוש בחומרים אורגניים וטבעיים בהחלט מעיד על כך. הדברה ירוקה לא מוציאה אותנו מחוץ לבית לאחר הדברה, היא לא משאירה ריח רע וכך היא גם בעצם הופכת נוחה יותר.

בשל העובדה שאינה משתמשת בכימיקלים, ההדברה הירוקה יעילה יותר מההדברה הכימית, ההדברה הכימית מתבססת על רעלים ומשאירה ריח, זאת לעומת ההדברה הירוקה שהיא טבעית ונקייה. על מנת שנהנה מכל היתרונות הללו בחרו מדביר בעל רישיון, מדביר בעל ניסיון מקצועי בביצוע הדברה ירוקה. רק בבחירה במדביר מיומן ואמין תאפשר ליהנות באמת מהיתרונות הטבעיים הטמונים בהדברה ירוקה.