הדברה ירוקה - גרין הדברות
שיחת חינם 052-2516589

מכבדים תשלום ב

מספר רשיון 1313

Share Button

עם תחילת עבודות הרכבת הקלה, מתברר כי לא רק מדובר בפקקים ופגיעה בבתי עסק, מדובר בעבודות אשר יחשפו בפני תושבי המרכז את החולדות והעכברים המתכננים להציף את גוש דן.

החולדות הרבות אשר נהגו להסתובב בביובים של גוש דן יתחילו לצאת מהביובים כשהם מחפשים מחסה בבתי התושבים במרכז. כיוון שמדובר בתופעה אשר תפגע באיכות החיים שלכם, החלטנו לחשוף עבורכם את הסכנות הקיימות, זאת יחד עם פתרונות מתאימים להתמודדות עם המזיקים.

 

חיי הלילה של החולדות והעכברים

החולדות, העכברושים והעכברים מסתתרים בביובים אשר מהווים עבורם מקלט. בשל תפוצתם הרבה, זה נדמה כאילו הם בעלי עיר תחתית משלהם, עיר בה הם מנהלים את חייהם.

במהלך היום והלילה העכברושים והחולדות עולים מהביוב להשיג מזון מפחי האשפה, בנוסף הם מחפשים מקומות מקלט, ולבסוף מגיעים גם לביתנו בחיפוש אחר מזון.

כשהעכברושים והחולדות חודרים לביתנו מדובר בסיפור אחר. ברגע שבו הם מופיעים בביתנו, אז אנו נאלצים להזעיק מדביר חולדות או לוכד עכברים שיבצע את פעולת לכידת העכבר או החולדה.

 

שני עולמות מתנגשים

עם התקדמות העבודות של הרכבת הקלה, יחלו החפירות שיקשרו בין בני ברק, רמת גן, בת ים, פתח תקווה ותל אביב. במהלך העבודות ייחפרו שתי מנהרות מקבילות שיהוו מקטע תת קרקעי המחבר בין 10 תחנות בעלות מרחק של קילומטר אחת מהשנייה.

החפירות הללו יובילו להתנגשות עם תעלות הביוב בהן נמצאים העכברושים והחולדות. במצב זה העכברים והחולדות יצאו ממקום המסתור בחיפוש אחר בית חדש.

 

פגיעה ברמת החיים ותחושת הביטחון

תופעה של  חולדות ועכברושים אשר מציפים את רחובות גוש דן כשהם חשופים ובולטים, היא תופעה בהחלט לא נעימה. מדובר בפגיעה קשה ברמת החיים של התושבים אשר נאצלים להרגיש בחוסר נוחות ואף בפחד.

העכברים, החולדות והעכברושים הם מזיקים אשר מעבירים מחלות בעצמם ודרך מזיקים נוספים כמו פרעושים וחרקים נוספים. הם מזיקים למבני ציבור ובשל המחלות שלהם, הם מסכנים גם את בריאות התושבים. החולדות העירוניות שגרות בביוב מסוכנות עוד יותר ממה שחשבנו, זאת כיוון שהם מעבירות מחלות זיהומיות חמורות יותר כמו כלבת וטטנוס.

 

 

פתרונות הדברה והיערכות מחדש

העכברושים, החולדות והעכברים בעלות כושר הסתגלות מרשים, הם מתרבים בקצב מהיר מאוד, מה שאפשר להם כבר להגיע אל הבניינים הכי גבוהים באזור המרכז..

אצל חלק מהתושבים אשר מתנגדים ותומכים בעבודות הרכבת הקלה, החלה מודעות חזקה יותר בכל הקשור לבעיית המזיקים. גם העיריות השונות בגוש דן ערוכות לבעיה כשכוחות גדולים של יחידות הדברה, כוחות מקצועיים ומוסמכים להדברת עכברים וחולדות, החלו לפעול בשטח.

הטיפול המקצועי של העיריות חשוב מאוד, פעילות אינטנסיבית תוכל לצמצם את התפשטות חסרת תקדים של עכברושים וחולדות בערי המרכז.

למרות הגברת המודעות והפעילות שכבר נעשית בשטח, הדברה באמצעות רעלים היא לא דבר בריא. כיוון שמדובר בכמויות ענקיות של מזיקים, שימוש נרחב ברעלים יוביל להשלכות הרסניות על המערכת האקולוגית.

אין ספק שעל מנת לטפל בהתפשטות המזיקים, על העירייה לאפשר ללוכדי העכברים לבצע פעילות אינטנסיבית. רק פעילות נרחבת בשטחי עבודות הרכבת, תאפשר את צמצום התופעה. פעילות מקיפה תאפשר שמירה על ביטחון התושבים, צמצום פגיעה ברמת החיים, יחד עם שמירה על העיר מפני מחלות ונזקים אקולוגיים.

לסיום, בשל עבודות הרכבת הקלה התפשטות של מאות אלפי עכברושים וחולדות היא בהחלט דבר אפשרי. על מנת לצמצם את הסכנה הרבה שנשקפת לתושבים, סכנת מחלות מזהמות, נזקים אקולוגיים ופגיעה באיכות החיים, יש להיערך בהתאם.

היערכות בהתאם תכלול צוותי הדברה מאוד גדולים אשר יפעלו בשטחי העבודות. צוותים מיומנים ומנוסים בלכידת עכברושים וחולדות יוכלו לצמצם את התפשטותם ולהחזיר ביטחון לתושבי גוש דן. עבודה של צוותים גדולים ומקצועיים היא הכרחית, רק היערכות מלאה של העיריות יחד עם עבודה של אנשי הדברה מנוסים ומיומנים, יאפשרו את הפחתת הסכנות הבריאותיות שמאיימות על ערי המרכז.