הדברה ירוקה - גרין הדברות
שיחת חינם 052-2516589

מכבדים תשלום ב

מספר רשיון 1313

Share Button

מפעלי מזון מתוחזקים על פי הנחיות של המשרד להגנת הסביבה וגופים רשמיים נוספים. מפעלים אלו דורשים תחזוקה ברמה הגבוהה ביותר, לרבות ביצוע פעולות הדברה תקופתיות. ההדברה של מפעלי מזון מבוססת ברוב המקרים על שילוב חומרים כימיים עם חומרים ידידותיים לסביבה. בנוסף, הדברת מפעלי מזון עשויה למנוע עלייה במחירי הסחורות ולעזור בהתמודדות עם מפגעי מזיקים. יצרני מזון המקפידים על ביצוע פעולות הדברה משיגים יתרון מול המתחרים ומבטיחים שביעות רצון מלאה של הלקוחות. היות ורוב אריזות המזון הן שקופות, ההדברה היא חלק חשוב בשירות ללקוח ובמוניטין של החברה והמוצר.

המטרד הבעייתי של מזיקים בתחומי המפעל קיים בכל רחבי העולם. הוא משותף ליצרני מזון ומחסני מזון בתחומים שונים, הוא אינו תלוי בתנאי מזג האוויר והנטייה שלו היא להמשיך ולהתפתח כל עוד לא מטפלים בו בצורה נכונה. מזיקים פוגעים בתוצרת של מפעלי מזון ומפרים גם את שגרת העבודה של תהליך הייצור. המזיקים מוצאים נקודות מסתור בתוך תחומי המפעל, בתשתיות המבנים, במחלקות הייצור והאחסון ועוד. הנזקים הם סביבתיים, בריאותיים וגם כלכליים ותפעוליים. כל אלו יחד מחדדים את החשיבות של הרחקת מזיקים לצמיתות תוך בקרה ופיקוח על דרכי החדירה שלהם.

כיצד מבצעים הדברה במקומות רגישים כמו מפעלי מזון?

הדברה של מפעל מזון אינה דומה להדברה של מפעל תעשייתי אחר. בעוד בסביבה פתוחה, בחקלאות וגם במפעלים כימיים ניתן להשתמש בשיטות הדברה קונבנציואליות, בתוך מפעלי מזון יש צורך בהפעלת מערכת שיקולים מורכבת. הדברה של מזיקים וחרקים בתוך מחסן המכיל מוצרי מזון היא חלק מאסטרטגיה מקצועית סבוכה. רק באמצעות ניסיון, ידע וכלים מעשיים ניתן לעמוד בדרישות הרגולטוריות ולהשיג את המטרה של ההדברה. משרד הבריאות הישראלי ועמיתיו ברחבי העולם עורכים בדיקות רבות של נוכחות מזיקים בתוך מפעלים ובוחנים היטב את פעולות ההדברה. היצרן מחויב למערכת המבקרת באופן קבוע את רמת המזיקים בתחומי המפעל ובסביבתו. בנוסף, על היצרן לגלות מודעות כלפי הדרישות הרגולטריות וכך להתמודד עם מצבי חירום הנגרמים באופן בלתי צפוי בשל נוכחות מוגברת של מזיקים.

הטיפול האפקטיבי במזיקים הנמצאים במפעלי מזון דורש שימוש בחומרים מתקדמים וגם הפעלת מעבדה לזיהוי חרקים. בשלב הראשון יכולה חברת הדברה לקבל תלונות של הלקוח ולהעמיד לרשותו אנשי מקצוע מתאימים לצורך ביצוע פעולות ההדברה. בשלב השני נדרשים נציגי החברה להגיע אל המפעל, לבדוק את מצב המזיקים ולהחליט על שיטת פעולה אופטימאלית. לכל אורך הדרך נדרש בעל המפעל לבצע שינויים והתאמות. לעיתים החלפת פס ייצור או בנייה מחדש של מחסני מזון תורמים להרחקת מזיקים וצמצום ההשפעה השלילית שלהם. מעבר לכך, הדברה של מפעלי מזון היא חלק בלתי נפרד מההוצאות הקבועות של העסק ולא ניתן לוותר עליה.

בחירת חברת הדברה

אנחנו בחברת גרין הדברות יודעים עד כמה מתסכל יכול להיות הטיפול במזיקים הנמצאים בתוך מפעלי מזון. הניסיון שלנו מלמד על נוכחות של מזיקים בכל מפעלי המזון, באיזורים שונים בארץ ובכמויות גדולות מכפי שנהוג לחשוב. יחד עם זאת, אנו מציעים ללקוח סל שירותים נרחב המבטיח התמודדות יעילה ביותר עם מזיקים וחרקים.
באמצעות שילוב בין שיטות עבודה מתקדמות, ניסיון מעשי וידע תיאורטי אנו מסוגלים לייצר את הפתרון היעיל ביותר עבור מזיקים במפעלי מזון. כל אחד מהנציגים שלנו מזמין אתכם לתאם פגישת ייעוץ ולשמוע פרטים נוספים על השירות. אנו מתחייבים לעמידה מושלמת בלוח הזמנים, לבחירת שיטות עבודה המותאמות לצרכי המפעל שלכם ובעיקר ליחס אישי לכל אורך הדרך.