הדברה ירוקה - גרין הדברות
שיחת חינם 052-2516589

מכבדים תשלום ב

מספר רשיון 1313

Share Button

בית הספר הוא המקום שאמור לדאוג לילדינו במשך 8 שעות מדי יום לפחות. כדי שאנו, ההורים, נוכל לצאת לעבודה בראש שקט, עלינו להיות בטוחים שבית הספר מספק את הסביבה הבטוחה ביותר לילדינו.

מזיקים הם אחת הסכנות החמורות והנפוצות ביותר שאורבות לילדינו במוסדות חינוך, והדברה היא השיטה היעילה למגר ולמנוע את הבעיה.

מוסדות חינוך – מוקד משיכה למזיקים

פעוטונים, גני ילדים, בתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים ותיכונים – בכולם הסיכוי להופעת מזיקים גבוה במיוחד. הסיבה הראשונה נעוצה בעובדה שברוב המוחלט של מוסדות החינוך ישנה חצר, וכיתות הלימוד נמצאות בקומת הקרקע.
כך שמזיקים יכולים למצוא את דרכם הישירה והמהירה מהשטחים הפתוחים אל השטחים הבנויים. הסיבה השנייה טמונה בעובדה שכמו כל מוסד המאכלס מספר גדול של בני אדם, ובעיקר כשמדובר בילדים קטנים, גם במוסדות חינוך יש הרבה אוכל ושאריות מזון ושתייה.
פחי אשפה בכיתות, במסדרונות ובחצרות, שולחנות אוכל לא נקיים, משטחים שנותרו דביקים, קפיטריה וכו', כל אלו מהווים מוקד משיכה למזיקים למיניהם.

חשיבות ההדברה במוסדות חינוך

איש מאיתנו לא אוהב לשהות במחיצת מזיקים, ומזיקים יהוו מטרד בכל מקום שבו יופיעו.

אולם דווקא במוסדות חינוך חשוב מאוד להקפיד ולבצע הדברה שתמנע את הופעת המזיקים:

  • ילדים מטבע הדברים פגיעים יותר להידבקות במחלות למיניהן, לרבות כאלו המועברות על ידי מזיקים.
    ללא הדברה במוסדות החינוך, אנו מעמידים את ילדינו בסכנה בריאותית ממשית, בגלל החיידקים והטפילים שמכרסמים נושאים על פרוותם ומפיצים גם בגללי הצואה שלהם.
  • אפילו תיקנים נמצאו כמעוררי תגובות אלרגיות, בעיקר בקרב ילדים חולי אסתמה. וגם מזיקים אחרים, כמו עכבישים, נחשים, צרעות ודבורים, יתושים וכו', מסכנים את בריאות ילדינו.
  • ילדים מטבעם הם גם עם סקרן, ולכן הם ימהרו להתקרב למזיקים שאנו, המבוגרים, כבר יודעים שיש לשמור מהם מרחק. הם עלולים להינשך על ידי מכרסמים, להיעקץ על ידי צרעות, דבורים ויתושים ואפילו לספוג הכשת נחש. לכן חשוב לבצע הדברה מונעת, על מנת שלא להעמיד במבחן את יצר סקרנותם.

הדברה ירוקה במוסדות חינוך

אין עוררין על כך שהדברה במוסדות חינוך היא צעד הכרחי מאין כמוהו. אולם לא אחת מתגלים ויכוחים בנוגע לעיתוי האידיאלי לביצוע הדברה. ההמלצה הרווחת היא לבצע הדברה במוסדות חינוך בתקופת החופש הגדול ולקראת פתיחת שנת הלימודים. בתקופה זו בית הספר ריק מתלמידים (ובדרך כלל גם ממורים ומשאר אנשי הצוות) וגם מדברי מאכל ושתייה.
זו התקופה האידיאלית לפזר ברחבי בית הספר חומרי הדברה כימיים, שעלולים לסכן את בריאות ילדינו אם יחשפו אליהם באופן ממושך. גם העובדה שבחופש הגדול מתבצעות ממילא עבודות תחזוקה, ניקיון ושיפוצים ברחבי בית הספר, מקלה על ביצוע ההדברה בתקופה זו. אלא שלא תמיד אפשר לתזמן את ההדברה בדיוק לחופש הגדול.

לעיתים רבות המזיקים יופיעו באמצע שנת הלימודים, ועד החופש הבא יכול לעבור זמן יקר. במקרים שכאלו לא מומלץ לדחות את ביצוע ההדברה (כי כל יום שעובר מעמיד את ילדינו בסכנות בריאותיות נוספות), אך גם לא כדאי לחשוף את ילדינו לסכנות של חומרי ההדברה הכימיים.
במקרים שכאלו כדאי לבצע הדברה ירוקה, המתבצעת באמצעות חומרי הדברה טבעיים, שאינם מסוכנים לבריאות.

למידע נוסף אודות הדברה ירוקה למוסדות חינוך – צרו קשר עם חברת גרין הדברות ונשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.